איך לבחור גופי תאורה לבית

איך לבחור גופי תאורה לבית?

עד לפני כמה שנים, נושא התאורה לא היווה שיקול מרכזי בשלב תכנון ועיצוב הבית. את עיקר הזמן והמחשבה תפסו חנויות הרהיטים, אך בשנים האחרונות המגמה השתנתה ונושא התאורה הוא כבר מזמן לא רק אור, אלא ריהוט של ממש ומושג שמכיל בתוכו מגוון רחב של תחושות ואווירה בכל חדרי הבית. כיום, בעלי מקצוע כמו אדריכלים ומעצבי פנים, מדגישים את החשיבות של תכנון תאורה לבית מהמטבח עד לגינה על מנת ליצור ייחודיות ומראה מרשים בבית. רשתות החשמל מודעות לנושא ומציעות מגוון פתרונות לעיצוב תאורה לבית, ניתן למצוא מגוון גופי תאורה לבית המיועדים למרחבים השונים שישדרגו את ביתכם בצורה מופלאה.

תאורה למטבח
המטבח הוא המקום שבו מתרחשת הפעילות הטעימה בבית וחשוב לנו שיהיה חלל גדול, לכן נעדיף גופי תאורה צמודי תקרה או שנתקין תאורה שקועה בתקרה. נקפיד שתאורת המטבח תהיה מדויקת מעל משטח העבודה, כאשר בבחירת תאורה לפינת אוכל או תאורה מעל משטח העבודה נעדיף תאורה רכה ונעימה.
 

תאורה לחדר השינה
חדר השינה הוא המקום הכי אינטימי ורומנטי בבית ולכן מומלץ לבחור תאורה שתספק תחושה של חמימות ושלווה. כדאי לבחור בגופי תאורה שיורדים מהתקרה אל צדדי המיטה, שזורקים אלומת אור על השידות שלצד המיטה, מוסיפים אווירה ומהווים אלמנט עיצובי מדהים.


גופי תאורה לסלון
בסלון אנו נמצאים עם בני המשפחה לאחר יום ארוך ומעוניינים באווירה רגועה ומהנה, לכן מומלץ להשתמש בגוף תאורה עומד שמשמש כמקור להשריית אווירה נעימה שגם נראה מצוין בסלון הבית. יש לשים לב שבחירה בתאורה ישירה עלולה לסנוור את היושבים תחתיה ולכן כדאי להימנע מתכנון תאורה מעל אזור הישיבה. חשוב לדאוג לסוג תאורה 'הארה בלתי ישירה' שאינה מעייפת את העין ומתאימה למצב של מנוחה, אירוח וצפייה בטלוויזיה.

גופי תאורה לחדר הילדים
בחדרי הילדים עדיף לבחור בגופי תאורה צמודי תקרה בקוטר של 60-50 ס"מ, כדי ששטח ההארה יתפוס מקום רחב ככל האפשר ויספק תחושה של חדר גדול. לא לשכוח שבחדר הילדים נדרשת תאורה ייעודית לשולחן הכתיבה, לקריאה במיטה וכדומה.

גופי תאורה חסכוניים
אלמנט חשוב בתכנון תאורה לבית הוא החשיבה על צריכת חשמל חסכונית ונכונה, כך שנגיעות אור בהספק נמוך שנשארות דולקות באזורים שונים בבית לא ירתיעו אותנו מלהשתמש בהן גם כשאנחנו לא נמצאים בחדר באותו הרגע. לכן אנחנו עושים שימוש בנורות לד, שתורמות באופן משמעותי לחיסכון בחשמל ובעלות אורך חיים ממושך לגוף התאורה.

אם אתם נמצאים בשלבי תכנון ועיצוב תאורה לביתכם, או שאתם פשוט מחפשים שדרוג לתאורת הבית, תוכלו למצוא חנויות רהיטים נתניה במתחם הסוהו ולהתחדש בגופי תאורה מעוצבים וייחודיים במגוון החנויות שלנו.